Достапни линкови

Поранешниот израелски Претседател Кацав доби 7 години затвор


Моше Кацав
Поранешниот израелски Претседател Моше Кацав денеска е осуден на 7 години затвор по обвинението за силување и други сексуални злоупотреби. Поради неколкуте случаи додека беше министер за туризам и Претседател, Кацав под притисок на јавноста беше принуден да поднесе оставка две недели пред да му заврши претседателскиот мандат во 2007.
XS
SM
MD
LG