Достапни линкови

Обама - нови рамноправни односи со Латинска Америка


Американскиот Претседател Барак Обама повика на изградба на нови односи меѓу САД и Латинска Америка базирани на еднаквост и партнерство.
Тој во Чиле изјави дека Латинска Америка е основа за просперитетот и безбедноста на САД кои се спремни да прифатат поголема улога на регионот на светската сцена.
Обама пред Чиле беше во Бразил, а денеска ке го посети и Ел Салвадор.
XS
SM
MD
LG