Достапни линкови

Во рударската несреќа во Пакистан загинаа 43 рудари


Рудник за јаглен во Балучистан
Пакистанските власти соопштија дека при несреќата на рудникот во Белучистан загинале сите 43 рудари.
Причина за несреќата во рудникот со јаглен била експлозија на метан.
XS
SM
MD
LG