Достапни линкови

Триполи: трета ноќ на напади


Либиската влада соопшти дека повеќе цивили биле убиени во третата ноќ на ракетни и воздушни напади на коалициските сили во Либија .Експлозии се слушаа во поширокото опкружување на главниот град Триполи каде се наоѓа седиштето на Муамер Гадафи.Во меѓувреме американскиот претседател Барак Обама изјави дека акцијата на САД во Либија ќе биде со ограничен опсег.Во неговото обраќање во Чиле Обама рече дека официјалната американска позиција е дека режимот на Муамар Гадафи мора да падне.
XS
SM
MD
LG