Достапни линкови

Путин во Словенија на разговори за енергетиката


Премиерот на Русија Владимир Путин престојува во посета на Словенија каде денеска ќе има разговори со премиерот Борут Пахор и шефот на државата Даниел Тирк.Главни теми ќе бидата изградбата на гасоводот Јужен тек низ Словенија и ситуацијата во Либија.
XS
SM
MD
LG