Достапни линкови

Времето денеска ќе биде променливо


Времето ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Кон крајот на денот во југоисточниот дел можни се слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб доумерен ветер од северен правец.Утринската температура ќе се спушти од минус три до четири степени, а дневната помеѓу седум и 14 степени.Во Скопје ќе биде променливо облачно со слаб доумерен ветер од северен правец.Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе достигне до 12 степени.
XS
SM
MD
LG