Достапни линкови

Претседателот на Бугарија во еднодневна посета на Хрватска


Георги Прванов
Бугарскиот претседател Георги Прванов пристигна во Хрватска на еднодневна официјална посета по покана на претседателот Иво Јосиповиќ. Во рамките на посетата предвидена е средба на претседателите Прванов и Јосиповиќ, пленарни разговори на официјалните делегации, по кои ќе се одржи заедничка прес-конференција. Прванов ќе се сретне и со премиерката Јадранка Косор, како и со поранешниот претседател Стипе Месиќ.
XS
SM
MD
LG