Достапни линкови

Гејтс во посета на Русија


Гејтс во Санкт Петерсбург 21.03.11
Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс е во посета на Русија. Пред пристигнувањето во Санкт Петерсбург, Гејтс оцени дека во последниве години значително се унапредени американско – руските односи. Гејтс, покрај средбите со руските лидери, ќе има и обраќање пред кадети од морнаричката академија.
XS
SM
MD
LG