Достапни линкови

Во експлозија во рудник во Пакистан, 21 загинат, 31 сеуште затрупаниСпасувачките екипи пранешле уште 15 тела од рудникот за јаглен во југо-западен Пакистан, со што бројот на загинатите се искачи на 21. Според првичните сознанија, до несреќата во рудникот дошло поради експлозија на метан, а неизвесна е судбината на уште 31 рудар.
XS
SM
MD
LG