Достапни линкови

Косовскиот претседател Пацоли во посета на Албанија


Косовскиот претседател Беџет Пацоли
Косовскиот претседател Беџет Пацоли од денеска е во дводневна официјална посета на Албанија, по покана на на неговиот домаќин Бамир Топи. Пацоли ќе има средби и со премиерот Сали Бериша, со претседателката на Парламентот Јозефина Топали, каде ќе има и свое браќање пред пратениците, како и со градоначалникот на Тирана и лидер на опозициските социјалисти Еди Рама.
XS
SM
MD
LG