Достапни линкови

Протести во Ирак, се бара оставка на локалните власти во Кундиш


Илјадници демонстранти денеска протестираа во знак на незадоволство од работата на локалните власти во Кундиш, во северниот дел на Ирак. Настанот, кој првично бил замислен како концерт, се претворил во марш против локалните лидери. Насобраните барале итни реформи на локалната управа.
XS
SM
MD
LG