Достапни линкови

Иранскиот амбасадор избркан од Бахреин, јавија медиумите


Протести во Иран против кралот на Бахреин
Властите во Бахреин го избркале иранскиот амбасадор од земјата, јави новинската агенција „Ројтерс“. Повикувајки се на неименуван извор, медиумот јави дека дипломатот „бил замолен да си замине“ поради тензиите меѓу двете земји. Инаку во Бахреин е прогласена вонредна состојба поради протестите против монархијата. Кралот ја предаде контролата на војската.
XS
SM
MD
LG