Достапни линкови

Членови на екипажот на италијански брод приведени во Триполи?


Италијанското министерство за надворешни работи изјави дека ги проверува извештаите за наводно приведување на екипаж на италијански брод кој се наоѓал на пристаништето во Триполи. Италијанската новинска агенција „Анса“ соопшти дека на бродот имало осуммина Италијанци, двајца државјани на Индија и еден Украинец. Во извештаите се наведува дека вооружени лица ги привеле членовите на екипажот пред бродот да ислови од пристаништето.
XS
SM
MD
LG