Достапни линкови

Зголемен бројот на настрадани во Јапонија, над 12,000 исчезнати


Бројот на потврдени жртви од природната катастрофа во Јапонија се искачи на 8,133 лица, соопштија јапонските власти, додавајки дека повеќе од 12,000 лица се водат за исчезнати. Денешното соопштение следи во услови кога инженерите се обидуваат да го вратат електричното напојување во нуклеарната централа во Фукушима. Пожарникари истураат тони вода во третиот реактор, а вчера беше утврдена озраченост на храната и водата од регионот.
XS
SM
MD
LG