Достапни линкови

Нобеловец нападнат во Египет за време на референдумското гласање


едно од гласачките места во Египет
Група луѓе го нападнала нобеловецот Мохамед Ел Барадеи во Египет. Инцидентот се случил во Каиро, кога Ел Бардаи излегол да гласа на референдумот во земјата. Инаку, илјадници луѓе излегоа да гласаат на референдумот во земјата кој се одржува по соборувањето на авторитарниот режим на лидерот Хосни Мубарак. Референдумот се одржува со цел создавање на соодветна атмосфера за нови парламентарни и претседателски избори до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG