Достапни линкови

Обама пристигна во Бразил на првиот ден од турата на Латинска Америка


Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама денеска ја почна петдневната тура на Латинска Америка, со цел унапредување на економската соработка и регионалната безбедност. Претседателот со семејството денеска пристигнаа во Бразил, каде се сретна со новоизбраната претседателка Дилма Роусеф. Следна дестинација на Обама е Чиле, една од најбогатите земји во Јужна Америка.
XS
SM
MD
LG