Достапни линкови

Русија ќе ги тестира рибите од Пацификот за озраченост


Русија почна со тестирање на рибите од Пацификот и другите морски животни за присуство на озраченост од нуклеарната несреќа во Јапонија. Тестирањето на примероци од водата почнало во петокот и до сега не е забележано зголемување на нивото на озраченост.
XS
SM
MD
LG