Достапни линкови

Судири меѓу Израел и исламистичкото движење Хамас


Се разгорува насилството меѓу изралелските власти и исламистичкото движење „Хамас“, откако педесетина проектили истрелани од појасот Газа паднаа во јужниот дел на Израел денеска. Израелските борбени авиони и тенкови реагираа, стрелајки кон четири локации во источниот дел на појасот. Шестмина палестинци биле повредени во нападот на изралеските сили, соопшти шефот за итни интервенции на Израел Абу Селмена.
XS
SM
MD
LG