Достапни линкови

Хаџинсато: Албанците ќе се обединат во ЕУ


Министерот за надворешни работи на Албанија Едмонд Хаџинасто во текот на посетата на Косово изјавил дека тезите за обеинување или за размена на територии се штетни и оти албанците ќе се обединат во Европската унија. Хаџинасто вчера се состана со премиерот на Косово Хашим Тачи, а денеска со претседателот Беџет Пацоли.
XS
SM
MD
LG