Достапни линкови

Гејтс од недела во посета на Русија


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс утре ќе замине во посета на Русија на разговори за ситуацијата на Блискиот Исток, во Авганистан и за плановите за против-ракетна одбрана, соопшти Пентагон. Предвидено е Гејтс, меѓу другите, да има средба со неговиот руски колега Анатолиј Средјуков, како и со рускиот претседател Дмитриј Медведев.
XS
SM
MD
LG