Достапни линкови

Примирјето во Либија да се спроведе, бара Клинтон


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска во Вашингтон изјави дека објавата на либијската влада за примирје не е доволна, туку треба да биде применета. Сакаме да видиме акција на теренот, изјави Клинтон. Во врска со ситуацијата во Јемен, Клинтон уште еднаш повика на запирање на насилствата и на започнување политички дијалог.
XS
SM
MD
LG