Достапни линкови

Во Јемен прогласена вонредна состојба


Сана 18.03.2011
Претседателот на Јемен Али Абдула Салех прогласи вонредна состојба во земјата, откако владините сили денеска пукаа врз демонстрантите во главниот град Сана. Според болнички извори, биле убиени најмалку 30 лица, а над 100 биле ранети. Очевидци тврдат дека владините сили отвориле оган врз демонстрантите кои се собрале пред Универзитетот во Сана по петочната молитва
XS
SM
MD
LG