Достапни линкови

Анти владини демонстрации во Бхреин и покрај забраната


Илјадници шиити протестираа денеска во Ситра – Бахреин скандирајки анти владини слогани и покрај забраната за јавни собори. Тие се собраа на погреб на еден убиен активист по петочната молитва.
Шиитите во Бахреин бараат политички реформи во кралството владеено од сунитската династија. Протести денеска имаше и во Дираз.
XS
SM
MD
LG