Достапни линкови

Либиската влада ќе ги запре воените операции


Владини ракетни лансери во близина на Адабија 16 Март
Либиското министерство за надворешни работи соопшти дека владата решила да ги запре сите воени операции за да ги заштитицивилите согласно резолуцијата на Обединетите Нации. Како што е познато, Совет за безбедност ноќеска донесе резолуција за воведување Зона за забранети летови над Либија со што се отвори патот за меѓународна интервенција во Либија.
XS
SM
MD
LG