Достапни линкови

Нови собири во Бахреин


Стотици бахреинци се собраа денеска во главниот град Манама на погребот на еден активист, кој беше убиен од безбедносните сили за време на протестите неделава. Најмалку 3 лица загинаа кога владините сили со тенкови и борбени возила ги растеруваа демонстрантите од улиците на Манама во средата. Во нередите загина и еден полицаец.
XS
SM
MD
LG