Достапни линкови

Стотици бахреинци се собраа денеска во главниот град Манама на погребот на еден активист, кој беше убиен од безбедносните сили за време на протестите неделава. Најмалку 3 лица загинаа кога владините сили со тенкови и борбени возила ги растеруваа демонстрантите од улиците на Манама во средата. Во нередите загина и еден полицаец.
XS
SM
MD
LG