Достапни линкови

Ахмети: ДУИ не излегува од владата


Али Ахмети
ДУИ не излегува од Владата и односите со ВМРО ДПМНЕ се конструктивни.Ова по синоќешниот состанокот на претседателството на партијата го кажа претседателот на ДУИ Али Ахмети. Тој рече дека партијата не го бојкотира Парламентот. До оваа изјава доаѓа откако вчера пратеничката група на ДУИ не се појави во Собранието, а и претходниот ден не учествуваше на седницата на која се гласаше гувернер на НБМ.
XS
SM
MD
LG