Достапни линкови

Јапонија продолжува со напорите за контрола врз штетата од реакторите


Јапонија продолжува со напорите за контрола врз штетите од ректорите со операции за ладење на ситемите кои настрадаа во земјотресот и цунамито во надеж дека ке се избегне катастрофално ослободување на радијација кое ги загрозува и соседните земји.Напорите вклучуваат ладење на реакторот Фукушима што се наоѓа на одалеченост од 250 километри северно од Токио
XS
SM
MD
LG