Достапни линкови

Експерт на Европската Комисија за малцински права во Белград


Во посета на Белград престојува експертот на Европската комисија задолжен за заштита на малцинските права Бенедикт Хартзл .Тој денеска ќе се сретне со претседателот на Одборот за меѓунационални односи на српскиот Парламент Милетиќ Михајловиќ.
XS
SM
MD
LG