Достапни линкови

Албанскиот министер Хаџинасто во посета на Приштина


Шефот на албанската дипломатија, Едмонд Хаџинасто, ќе отпатува во дводневна официјална посета на Приштина, по покана на неговиот косовски колега Енвер Хоџај.На средбата ќе станело збор за теми во интерес на продлабочувањето на билатерланите односи, како и улогата на Албанија во пордшката за Косово во напорите за зачленување во меѓународните организации.
XS
SM
MD
LG