Достапни линкови

Времето денеска ќе биде променливо


Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има врнежи од дожд и појава на грмежи во југоисточните и југозападните делови. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 17 степени.
XS
SM
MD
LG