Достапни линкови

Дваесетмина осомничени ултранационалисти приведени во Турција


Дваесет лица, меѓу кои и војници, биле приведени во полициска операција во девет окрузи на Турција против ултранационалистичката мрежа Ергенекон, осомничена за обид за организирање преврат против Владата на Партијата на правдата и развојот. Апсењата се извршени во рамки на истрагата за убиството во 2007 година на тројца мисионери протестанти во Источна Турција.
XS
SM
MD
LG