Достапни линкови

Клинтон во Тунис испрати апел за економски и политички реформи


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска испрати апел до властите во Тунис за спроведување на економски и политички реформи, и ги пофали надлежните за прифаќањето на бегалци од Либија. Тунис е последна станица на државниот секретар од нејзината тура на арапските земји. Клинтон вчера испрати сличен апел до властите во Египет, каде претседателот Хосни Мубарак се повлече од лидерската позиција по протестите во земјата.
XS
SM
MD
LG