Достапни линкови

Повредени демонстранти во Јемен


Најмалку петмина демонстранти биле повредени во нападот од маскирани луѓе во главниот јеменски град Сана. Новинските агенции, повикувајќи се на сведоци, јавуваат дека напаѓачите ги нападнале демонстрантите во текот на изминатата ноќ. Во досегашните протестите низ Јемен против 32 годишното владеење на претседателот Али Абдула Салех загинале најмалку 40 луѓе.
XS
SM
MD
LG