Достапни линкови

Нов напад со беспилотно летало во Пакистан


Во напад извршен денеска од американско беспилотно летало загинале најмалку 24 луѓе, соопштија пакистанските власти. Нападот се случил во Северен Вазиристан, област која се граничи со Авганистан и која се смета за засолниште на талибанците и на приврзаниците на терористичката мрежа Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG