Достапни линкови

Иран тврди дека лансирал нова вселенска капсула


Иран соопшти дека успешно лансирал пробно летало во кое може да се одржи живот во орбитата. Официјалната новинска агенција ИРНА објави дека лансирањето било изведено во вторникот. Иран има направено неколку тестови во Вселената за кои западните сили се сомневаат дека се за воени цели.
XS
SM
MD
LG