Достапни линкови

Во Бахреин полициски час


Во Бахреин е воведен 12 часовен полициски час по судирите меѓу демонстрантите и безбедносните сили , при кои загинаа најмалку 5 лица. Вчера безбедносните сили го зазедоа кампот на демонстрантите , центарот на шиитските протести кои со недели се одвиваа , каде што демонстрантите бараа ставање крај на монархијата предводена од Сунитите. Опозициските групи го оценија вакиот развој на настаните како „ акт навојна“.
XS
SM
MD
LG