Достапни линкови

Либиската војска ќе го чисти Бенгази од „вооружени банди“


Либија, Бенгази
Либиската војска побарала од жителите на Бенгази да ги напуштат местата кои што се опозициски упоришта и каде што на полноќ се складира оружје. Либиските медиуми јавуваат дека „армијата доаѓа да го исчисти градот од вооружените банди“. Во Њујорк либанскиот дипломат Ибрахим Дабаши изјави дека меѓунарондата заедница има 10 часа да реагира против трупите на Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG