Достапни линкови

Коњановски денеска во посета на Косово


Зоран Коњановски, министер за одбрана
Министерот за одбрана Зоран Коњановски денеска ќе го посети Косово. Каде ќе се сретне со министерот на косовските безбедносните сили Агим Чеку. Средбата, како што е наведно во соопштението од Министерството за одбрана, ќе биде искористена за јакнење на соработката и довербата меѓу двете соседни земји, како и за натамошно продлабочување на воспоставените билатерални релации во делот на одбраната. Се очекува да бидат разменети мислења за политичко-безбедносната ситуација во регионот.
XS
SM
MD
LG