Достапни линкови

Реал Мадрид и Челзи во четвртфинале


Играч на Челзи, Јури Жирков
Реал Мадрид и Челзи се двете екипи кои се кавлификуваа за четвртфиналето во Лига на Шампионите. Реал Мадрид синоќа убедливо го совлада Лион со 3 спема 0. Ова е прва пат по 6 години Реал Мадрид да стигне до четвртфинале во Лига на Шампиони. Челзи со Копенхаген изигра 0-0, но со победата на Челзи од претходниот натпревар со 2 спрема 0 си овозможи пласмнан. Ждребката за четвртфиналето е во петок.
XS
SM
MD
LG