Достапни линкови

Временска прогноза – променливо облачно


Денеска не очекува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 14 до 19 степени. Во Скопје слично време со повремен дожд особено во претпладневните часови . Дневната температура ќе достигне до 17 степени.
XS
SM
MD
LG