Достапни линкови

Американски бизнисмен осуден на 15 години затвор во Киргистан


судот во Киргистан
Американски бизнисмен е осуден на 15 години казна затвор во Киргистан поради потценета продажба на киргистанско нафтено депо на американски инвеститор. Во пресудата за Јуџин Гоуревич се забележува дека продажбата на објектот, кој се наоѓа во близина на клучен аеродром за американските воени сили, била потценета за три милиони американски долари.
XS
SM
MD
LG