Достапни линкови

Албанија ќе испрати 100,000 долари помош за Јапонија


Албанската Влада на денешната седница одлучи да додели парична помош во висина од 100.000 долари за настраданите во змјотресот и цунамито во Јапонија. Како што најави албанскиот премиерот Сали Бериша, на овој начин „албанскиот народ искажува подршка и солидарност со јапонскиот народ кој преживува тешки моменти“.Во Јапонија, според албанските медиуми, има дваесеттина државјани на Албанија и до сега нема инормации дека некој од нив е настардан.
XS
SM
MD
LG