Достапни линкови

За претседател на ДИК ќе се гласа во петок


Собранието на Република Македонија во рамките на денешната 143-та седница расправаше по Предлог одлуката за избор на претседател на ДИК, но поради тоа што немаше потребно двотретинско мнозинство за неа ќе се гласа на продолжение на оваа седница што ќе се одржи в петок. За претседател на ДИК е предложен Борис Кондарко од СДСМ, по оставката на досегашниот претседател Александар Новаковски.
XS
SM
MD
LG