Достапни линкови

Петмина загинати во американски рактен напад во Пакистан


Петмина загинале во ракетен напад на американската војска во Пакистан, во близина на авганистанската граница, соопштија пакистанските разузнавачки служби. Нападот се случил во регионот Вазиристан. Во понеделникот тројца милитанти загинаа во истиот регион при напад на американско безпилотно летало.
XS
SM
MD
LG