Достапни линкови

Силите на Гадафи ја бомбардираат Мисрата


Борец на бунтовнилките сили
Според новинските агенции, силите на либискиот лидер Моамер ел Гадафи ја бомбардирале Мисрата со цел да го освојат последното големо упориште во западниот дел на Либија. Досега се јавува за 4 жртви.
Мистрата е трет по големина град во Либија и се наоѓа на 200 километри источно од Триполи.
XS
SM
MD
LG