Достапни линкови

Десетици сиријци протестираа во Дамаск


Сириските сили за безбедност денеска ги растурија демонстрациите пред Министерството за Внатрешни работи во Дамаск. При тоа најмалку едно лице било повредено.
Десетци луѓе барале ослободување на политичките затвореници, јавија новинските агенции повикувајки се на сведоци.
XS
SM
MD
LG