Достапни линкови

Пандев го одведе Интер во четвртфиналето


Фудбалерите на Интер и на Манчестер Јунајтед се пласираа во четвртфиналето на Лигата на шампионите. Синоќа во Минхен Интер го совлада Баерн со 3-2, а натпреварот го реши македонскиот репрезентативец Горан Пандев со гол во 88-та минута. Во вториот меч Манчестер го совлада Марсеј со 2-1.
Вечер се играат последните два меча од осминафиналето, а се среќаваат Реал Мадрид- Лион и Челзи- Копенхаген.
XS
SM
MD
LG