Достапни линкови

Опозицијата во Ерменија најави штрајк со глад


Рафи Хованисиан
Лидерот на ерменската опозицијска партија „Зхарангутјун“ денеска почна штрајк со глад. Рафи Хованисиан ја соопшти одлуката откако упати критики кон власта при говор на партиски конгрес. Тој рече дека неговите постапки ќе бидат насочени кон бранење на слободата и не понуди дополнителни детали. Неговата партија, пак соопшти дека „бесконечен штрајк со глад“ ќе се организира на плоштадот во главниот град на земјата Јереван.
XS
SM
MD
LG