Достапни линкови

Собири за единство на палестинците


Илјадници палестинци одржуваат паралелни собири за единство на Западниот Брег и во Појасот Газа. Собирите ги организирале млади активисти преку социјалната мрежа Фејсбук, барајки крај на поделбите меѓу Фатах и Хамас. Западниот Брег е под контрола на Фатах, додека Појасот Газа е под управа на Хамас.
XS
SM
MD
LG