Достапни линкови

Експлозија во училиште во Авганистан


Во експлозија на бомба во едно училиште во источен Авганистан загинале директорот и двајца наставници. Талибанците ја отфрлија одговорноста за инцидентот. Од друга страна, талибанците ја превзедоа одговорноста за убиството на еден локален функционер, кој загина при експлозија на неговото возило.
XS
SM
MD
LG